Chroń swoje pomysły!

Wprowadzasz na rynek innowacje?

Pomożemy Ci ochronić Twoje wynalazki, wzory użytkowe lub przemysłowe na wybranych przez Ciebie rynkach zagranicznych.

Masz pytania?

Nasz doradca odpisze na podany przez Ciebie adres e-mail

Powered by BreezingForms

Zgadzam się z
warunkami usługi

Dane gromadzone i przetwarzane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z siedzibą przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie.

Dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na przesłane pytania.

Sposób realizacji praw użytkowników oraz inne informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych określone zostały w regulaminie ochrony danych osobowych.

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera PARP

Zamknij

Zyskaj dbając o swoją własność

 

Posiadanie chronionej prawnie własności przemysłowej to prestiż, renoma, ale i konkretne zyski. Chroniąc swoją własność, możesz zbudować przewagę konkurencyjną nad przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży. Uzyskanie patentu lub praw ochronnych podnosi wartość i wiarygodność Twojej firmy.

Nawet 0,5 mln zł dofinansowania

 

Jako mikro-, mały i średni przedsiębiorca możesz otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym. Dofinansowanie możesz również przeznaczyć na opłaty urzędowe, tłumaczenia i doradztwo. Ponadto, możesz uzyskać pomoc w ochronie Twoich praw własności przemysłowej na rynkach zagranicznych. Możesz otrzymać do 0,5 mln zł przy poziomie dofinansowania do 50%.

Finansowanie krok po kroku

 

ocena przez ekspertów

złóż wniosek

 

Wnioski o dofinansowanie składa się w formie elektronicznej w generatorze wniosków. Pamiętaj o konieczności zapoznania sie z dokumentacją i najczęściej zadawanymi pytaniami.

arrow
podpisz umowę

podpisz umowę

 

Każdy wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej. Po pozytywnej ocenie możesz podpisać umowę. Otrzymasz opiekuna projektu, który odpowie na pytania i wątpliwości na każdym etapie realizacji.

arrow
podpisz umowę

realizuj projekt

 

Zewnętrzna firma doradcza pomoże przygotować Ci profesjonalną dokumentację niezbędną do pozyskania ochrony Twojej własności. Pamiętaj! Realizuj projekt zgodnie z założeniami opisanymi we wniosku.

arrow
podpisz umowę

pieniądze na Twoim koncie

 

Możesz otrzymać do 0,5 mln. zł przy poziomie dofinansowania do 50%. Wypłata dofinansowania odbywa się w formie refundacji poniesionych wydatków. Zasady opisane są we wzorze umowy.