Huge Thing Sp. z o.o. to podmiot zarządzający akceleratorem posiadającym kilkuletnie doświadczenie w akceleracji przedsiębiorstw wynikające z realizacji kilku edycji programów wspólnie z partnerami strategicznymi. Edycja, która zostanie wsparta grantem w ramach programu Scale Up zostanie zrealizowana we współpracy z Alior Bankiem, dlatego też innowacyjne rozwiązania będą poszukiwane głównie w branży fin-tech. Akcelerator zaproponował sprawdzoną metodę akceleracji zapewniając startupom czas na rozwój produktu we współpracy z ekspertami i mentorami.

Główne obszary poszukiwania rozwiązań / branże

FinTech (głównie rozwiązania z obszaru Blokchain, Biometria, Autentykacja, A.I., IoT oraz AR)

Miejsce akceleracji

Warszawa

Harmonogram programu akceleracji

I runda
22.05.2017 r. - 06.09.2017 r.

II runda
08.01.2017 r. – 18.04.2018 r.

Kluczowe cechy wyróżniające program akceleracji

Etap rekrutacji stanowi preakcelerator, czyli 3 weekendowe zjazdy szkoleniowe. Podczas nich startupy uczestniczą w sesjach mentorskich ale także mają pierwszą okazję zaprezentowania swoich pomysłów przed przedstawicielami Alior Banku oraz SpeedUp Group.

Każdemu projektowi uczestniczącemu w akceleratorze przydzielany jest indywidualny mentora z którym pracuje przez cały program. Wspólnie ustalają cele i kamienie milowe dla projektu.
W ramach programu planowane są 2 wyjazdy zagraniczne, do Berlina oraz Londynu. Ich celem ma być z jednej strony poznanie sceny startupowej a z drugiej strony spotkania
z potencjalnymi partnerami.

Huge Thing współpracuje z mentorami z 500 Startups, Techstars czy Berlin Startup Consultung.

Program został stworzony z inicjatywy i przy wsparciu SpeedUp Venture Capital Group, dzięki czemu projekty zyskują doświadczenie inwestora w rozwijaniu spółek portfelowych.

Program jest oparty na doświadczeniu i praktykach poprzednich edycji.

Duże przedsiębiorstwa zaangażowane w akcelerację

Alior Bank S.A.

Dane kontaktowe

Huge Thing Sp. z o.o.
ul. Obornicka 330
61-689 Poznań

Katarzyna Kołakowska- Program Manager
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 511 100 277

Terminy naborów przedsiębiorstw

I runda:
15 lutego 2017 r. – 2 kwietnia 2017 r.

II runda:
7 sierpnia 2017 r. - 24 września 2017 r.

1.       Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej planuje zrealizować Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) we współpracy z PKO BP, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed. MITEF Poland jest częścią globalnej organizacji afiliowanej przez Massachusetts Institute of Technology. Zaangażowanie kilku dużych przedsiębiorstw z różnych branż pozwala na realizację kilku ścieżek akceleracji, tj. Energia, Zdrowie, Sektor surowcowy oraz Fin-tech. Program akceleratora opiera się na sprawdzonym wzorcu akceleracji, który został wzbogacony o indywidualne podejście twórców polskiej wersji programu.