Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 6/2021

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2021

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

coraz więcej administratorów danych osobowych, czyli np. przedsiębiorców, wykorzystują dane biometryczne pracowników do realizacji swoich potrzeb. Czym jednak w zasadzie są dane biometryczne? Czy jest to np. wzór linii papilarnych, kształt twarzy czy dynamika mowy? Czy montując kamerę, która będzie utrwalać zachowania osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie, przetwarzamy dane biometryczne? W jaki sposób przetwarzać je prawidłowo wtedy, kiedy już wiemy, że na pewno mamy z nimi do czynienia? Na te oraz inne pytania staramy się znaleźć odpowiedź w artykule pt. „Przetwarzanie danych osobowych przez przedsiębiorcę”.

W tym numerze przyglądamy się także zmianom, które pojawiły się w związku z tzw. pakietem e-commerce, którego jednym z głównych zadań było uszczelnienie systemu VAT oraz zapewnienie konkurencyjności unijnym przedsiębiorcom w rywalizacji z przedsiębiorcami spoza Unii Europejskiej. To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na konsumentów. Więcej na ten temat można dowiedzieć się dzięki lekturze artykułu pt. „Pakiet VAT dla e-commerce”.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

 

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Rzeczy i ludzie. Tożsamości polskiego rzemiosła

Raport

Rzeczy i ludzie. Tożsamości polskiego rzemiosła

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (listopad 2022)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (listopad 2022)

Zobacz
Raport z badania ludności w wieku 18–69 lat

Raport

Raport z badania ludności w wieku 18–69 lat

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań