Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 5/2021

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Biuletyn EURO INFO Europa Prawo

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2021

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

trwają prace legislacyjne nad implementacją tzw. dyrektywy plastikowej. Unijny akt prawny bierze sobie za cel ograniczenie zużycia jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych i zwiększenie roli recyklingu. Jest to niezmiernie ważna inicjatywa, gdyż, jak można dowiedzieć się na stronie Komisji Europejskiej, ponad 80% odpadów zanieczyszczających morza i plaże w UE i na całym świecie to tworzywa sztuczne. Powstające z nich mikrocząsteczki plastiku dostają się do organizmów gatunków morskich, a także do organizmu człowieka. Ma się to zmienić, dzięki realizacji celów wyznaczonych przez unijnego prawodawcę. Z czym w związku z tym muszą się liczyć zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci? O tym możemy przeczytać w artykule pt. „Ograniczenia w użytkowaniu jednorazowych wyrobów plastikowych”.

W bieżącym numerze poruszamy także zagadnienia związane z dofinansowaniem kształcenia się młodzieży w zakładzie pracy. Kto i na jakich warunkach może ubiegać się o takie wsparcie? Dowiemy się tego z lektury tekstu pt.  „Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianego pracownika”.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Rzeczy i ludzie. Tożsamości polskiego rzemiosła

Raport

Rzeczy i ludzie. Tożsamości polskiego rzemiosła

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (listopad 2022)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (listopad 2022)

Zobacz
Raport z badania ludności w wieku 18–69 lat

Raport

Raport z badania ludności w wieku 18–69 lat

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań