Materiały wideo

Polecane i nowości

Gospodarka odpadami w MŚP - Seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo”

Nagranie seminarium, które odbyło się 5 kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Inwestor w firmie. Jak przygotować się do inwestycji kapitałowej - seminarium

Skuteczna sukcesja w firmie rodzinnej - seminarium

Finansowanie wdrożenia innowacyjnych produktów powstałych w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych - Badania na rynek Dostępność Plus

Webinarium - Early Warning Europe pomocą dla firm w trudnościach

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie Early Warning?

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie Early Warning Europe? Posłuchajcie Elżbiety Gałkowskiej, właścicielki firmy, która już skorzystała z pomocy jaką oferują Konsultanci i Mentorzy.

Finansowanie wdrożenia innowacyjnych produktów i procesów powstałych w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych

Celem konkursu Badania na rynek jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności firm poprzez sfinansowanie wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów lub wdrożenia w firmie innowacyjnych procesów technologicznych, które są wynikiem prac badawczo-rozwojowych.

Zarządzanie innowacjami w MŚP

Jeśli chcesz bliżej poznać temat innowacji, dowiedzieć się gdzie szukać wsparcia w zarządzaniu innowacjami w Twojej firmie, oraz jak kontrolować procesy innowacyjne w firmie, to szkolenie jest dla Ciebie.

Modele biznesowe dla MŚP

Podczas tego 12-odcinkowego szkolenia dowiesz się m.in. czym jest model biznesowy, jaka jest jego rola w firmie, jak wygląda i co to jest Business Model Canvas oraz jak projektować, analizować i testować modele biznesowe.

Biznesplan od A do Z

Biznesplan. Do czego on się może przydać, kto potem będzie go czytał? Jak powinien być skonstruowany profesjonalny biznesplan? Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy przygotowując biznesplan? O tym wszystkim opowiemy w tym 12-odcinkowym szkoleniu.

Audyt innowacyjności metodą IMP3rove oraz Innovation Health Check

Audyt innowacyjności polega na przebadaniu procesów zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie w oparciu o kwestionariusz tworzony przez międzynarodowe grono specjalistów. Badanie przeprowadzane jest metodą IMP3rove oraz Innovation Health Check przez ośrodki Enterprise Europe Network lub ekspertów Centrum Rozwoju MŚP.

Business Model Canvas

Jeśli decydujesz się prowadzić własną działalność gospodarczą, pamiętaj, aby dobrze przygotować model biznesowy swojej firmy. Pomóc Ci może Business Model Canvas. To sposób wizualnego przedstawienia modelu biznesowego, pokazujące jak ma działać firma. Narzędzie to można wykorzystywać na każdym etapie rozwoju Twojego biznesu.

Pitching - prezentacja przed inwestorem

Pitch Deck to krótka prezentacja przedstawiana na spotkaniu z inwestorem. Przedstaw problem, opisz jego skalę, oraz sposoby jego rozwiązania. Opowiedz inwestorowi, dlaczego jesteś odpowiednim człowiekiem do prowadzenia tego przedsięwzięcia.

Zasada konkurencyjności w zamówieniach publicznych

Zakupy współfinansowane ze środków unijnych, których wartość przekracza 50 000 zł netto, powinny zostać przeprowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

Działalność nierejestrowana

Kiedy nie musisz rejestrować działalności gospodarczej? W czym może Ci to pomóc?