Pomiń nawigację

25 maja 2023 r.

Wizyta studyjna polskich klastrów i instytucji otoczenia biznesu do Norwegii dobiegła końca

W dniach 22-25 maja 2023 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Innovation Norway współorganizowała wizytę studyjną dla klastrów i instytucji otoczenia biznesu oferujących innowacyjne rozwiązania z zakresu zielonych i błękitnych technologii.

W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci dziewięciu klastrów z Polski oraz ośmiu z Norwegii.

To pierwsza tego typu wizyta studyjna dla klastrów w Norwegii, którą Agencja organizowała przy wsparciu finansowym z Travel Grants.

– Dla koordynatorów klastrów planujących ekspansję w Norwegii wizyta była swoistą areną pozyskania informacji o rynku i okazją do nawiązania pierwszych kontaktów, które mają potencjał do rozwoju dalszej współpracy biznesowej – mówi Justyna Kizlich z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Bezpośrednio po poszczególnych prezentacjach norweskich klastrów odbywały się rozmowy biznesowe koordynatorów polskich klastrów i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu zainteresowanych dwustronną współpracą.

Przy okazji wizyty w Norwegii, uczestnicy wzięli również udział w konferencji „Floating Wind Days”, poświęconej rozwoju morskiej energii wiatrowej.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 25.05.2023 12:05
Poprawiono: 31.05.2023 07:52
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: