29 marzec 2019

Łączymy kulturę startupów z zasobami dużych firm - Connect and Scale Up

Współpraca dojrzałych firm ze startupami to szansa na wyleczenie wielu bolączek,  odmłodzenie procesów biznesowych i usprawnienie pozyskiwania innowacji. Jednak dla dużych firm przekucie tej współpracy w faktyczne efekty to zadanie niełatwe, wymagające specjalnych zasobów, a od ekspertów i menedżerów innowacji szczególnych kompetencji, zaangażowania i ciągłej edukacji.

Odpowiedzią na te i inne wyzwania związane ze współpracą dojrzałych firm ze startupami jest program PARP "Connect & Scale Up". Jest to cykl 17 bezpłatnych spotkań i warsztatów, którego celami są:

  • łączenie kultury startupów z zasobami dużych firm,
  • promocja współpracy młodych firm technologicznych z dojrzałymi firmami,
  • promowanie i wsparcie w kultywowaniu kultury innowacji w dużych firmach,
  • wsparcie w budowie drożnego ekosystemu dla innowacji zewnętrznych (procesy, metodologie, regulacje i narzędzia),
  • networking, networking, networking - czyli poznanie osób trudniących się podobną tematyką jak Ty!

A to wszystko poprzez rzetelne przekazanie wiedzy, eliminację barier stojących na drodze skutecznej współpracy i jednoczesne szukanie udoskonaleń i mechanizmów wzmacniających synergię na płaszczyźnie startup-dojrzała firma. Dążymy do wytworzenia nowoczesnego ekosystemu innowacji w Polsce, czyli znaczącej poprawy współpracy dojrzałych firm i startupów w sferach: mentalnej, kulturowej, procesowej i merytorycznej. Chcemy pomóc firmom w odejściu od uprawiania tzw. "Teatru innowacji" poprzez budowanie solidnych fundamentów pod realne case'y i efektywne wdrożenia.

Część z 17 spotkań programu "Connect & Scale Upstanowi seria 4 Biznes Mixerów (każdy o odrębnej tematyce), stworzonych z myślą o korporacjach, dojrzałych firmach oraz startupach, celem umożliwienia im budowania efektywnych relacji biznesowych w obszarze innowacji. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w najbliższym Biznes Mixerze #1 (temat: " Przechodzimy do Rzeczy! Internetu Rzeczy”).

Zaproszenie na to spotkanie kierujemy do przedsiębiorców, przedstawicieli korporacji, startupów oraz instytucji otoczenia biznesu oraz ekspertów i pasjonatów technologii Internet of Things. Pragniemy, aby uczestnikami spotkań byli innowatorzy, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i umiejętności, dzielić się doświadczeniami, korzystać z doświadczenia ekspertów oraz wspólnie z innymi uczestnikami budować społeczność ludzi tworzących najlepsze rozwiązania i prowadzących najlepsze przedsięwzięcia.

Termin: 11 kwietnia 2019 r.

  • Miejsce: Kraków, Hevre, Beera Meiselsa 18
  • Obowiązkowa rejestracja (liczba miejsc ograniczona)