Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. to kluczowy element jednego z największych w Polsce, miejskiego ekosystemu wsparcia startupów. KPT zaprosiło do realizacji projektu Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach oraz EC Grupę – przedsięwzięcie spin-off krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Taki dobór partnerów pozwoli w pełni wykorzystać walory wybranej do akceleracji metodologii Living Lab, czyli „metody ko-kreacji, współtworzenia i projektowania produktów przy zaangażowaniu także użytkowników końcowych”.

Główne obszary poszukiwania rozwiązań / branże

  • Industrial IoT
  • Industry 4.0
  • Smart City

Miejsce akceleracji

Kraków

Harmonogram programu akceleracji

I runda
29 maja 2017 r. - 25 sierpnia 2017 r. 

II runda
13 listopada 2017 r.  – 16 lutego 2018 r.

Kluczowe cechy wyróżniające program akceleracji

Skupiamy się na rozwiązaniach dla przemysłu. Nasi partnerzy, ponad 10 dojrzałych, polskich firm produkcyjnych posiadających w Polsce swoje fabryki, magazyny, centra logistyczne zaoferowały wsparcie merytoryczne dla akcelerowanych startupów oraz zgłosiły gotowość do testowania i wdrażania rozwiązań. To pozwoli szybko uzyskać cenne insighty od użytkowników końcowych i referencje od solidnych firm. Dodatkowo w procesie akceleracji skupiamy się na procesie sprzedaży i budowaniu skutecznych kanałów dystrybucji. 

Duże przedsiębiorstwa zaangażowane w akcelerację

1. Grupa EC Sp. z o.o. – duża grupa inżynierska z olbrzymim doświadczeniem w pracach badawczych i wdrażaniem nowych rozwiązań dla przemysłu.
2. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o. – idealne miejsce do testowania rozwiązań smart city z dużym dziennym ruchem osób, towarów, przeróżnymi wyzwaniami kontroli bezpieczeństwa, jakości usług, zarządzania kryzysowego itd.
3. Protech - producent kotłów grzewczych i ogólnopolski dostawca usług z zakresu obróbki blach.
4. ES System - największa polska firma w branży oświetleniowej na rynku krajowym i zagranicznym.
5. Fideltronik - firma oferująca kompleksowe, bardzo innowacyjne usługi jako dostawca elektroniki.
6. Radionika - firma oferująca bardzo nowoczesne rozwiązania w obszarze ruchomej radiokomunikacji lądowej, głównie dla rynku kolejowego.
7. ASTOR - wiodący dostawca automatyki przemysłowej w Polsce. Lider o dużym doświadczeniu w budowaniu kanałów dystrybucji B2B w sektorze przemysłu.
8. Supersnow - producent armatek śnieżnych, lanc i systemów zaśnieżania z prawie 30-letnią tradycją.
9. Oknoplast - dynamicznie rozwijającą się firma, o ugruntowanej pozycji lidera branży PVC w Europie.
10. Woodward - projektant i producent rozwiązań systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego.
11. Siemens -  międzynarodowy koncern z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej, w naszym programie zainteresowany automatyką budynkową i rozwiązaniami smart city.
12. Budimex – generalnym wykonawcą usług w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego, a także stopniowo w sektorze facility oraz gospodarki odpadami.

Dane kontaktowe

Krakowski Park Technologiczny
ul. Podole 60
30-394 Kraków

Bartosz Józefowski – Koordynator Akceleratora
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.akow.pl ';document.getElementById('cloake8ce6856ac263f99a55f7f69af883666').innerHTML += ''+addy_texte8ce6856ac263f99a55f7f69af883666+'<\/a>';
tel.: (12) 640 19 40

Terminy naborów przedsiębiorstw

I runda:
19 marca 2017 r.

II runda:
24 września 2017 r.

1.       Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej planuje zrealizować Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) we współpracy z PKO BP, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed. MITEF Poland jest częścią globalnej organizacji afiliowanej przez Massachusetts Institute of Technology. Zaangażowanie kilku dużych przedsiębiorstw z różnych branż pozwala na realizację kilku ścieżek akceleracji, tj. Energia, Zdrowie, Sektor surowcowy oraz Fin-tech. Program akceleratora opiera się na sprawdzonym wzorcu akceleracji, który został wzbogacony o indywidualne podejście twórców polskiej wersji programu.