FundingBox Accelerator Sp. z o.o. zaproponował program Impact Poland – unikatowy program akceleracji startupów we współpracy z dwoma dużymi przedsiębiorstwami: Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. (sektor rolno – żywnościowy) i NEUCA SA (sektor ochrony zdrowia). Autorska koncepcja programu „4I" (Identyfikacja, Inspiracja, Integracja i Inwestycja) oferuje mikro i małym przedsiębiorstwom rozwinięcie modeli biznesowych pod okiem najwyższej klasy specjalistów i ekspertów w komercjalizacji. Program został zbudowany w oparciu o metodykę Design Thinking oraz adaptację Business Model Canvas (Lean Canvas).

Główne obszary poszukiwania rozwiązań / branże

  • Sektor rolno – żywnościowy
  • Sektor ochrony zdrowia

Miejsce akceleracji

Toruń

Harmonogram programu akceleracji

Program akceleracji „4I” (I/II runda)
Identyfikacja - marzec 2017 r./wrzesień 2017 r.
Inspiracja - kwiecień-czerwiec 2017 r. /październik - grudzień 2017 r.
Integracja - lipiec-sierpień 2017 r. / styczeń-luty 2018 r.
Inwestycja - w transzach miesięcznych począwszy od kwietnia 2017 r.

Kluczowe cechy wyróżniające program akceleracji

IMPACT_POLAND to 250 godzin mentoringu, 25 tygodni współpracy z akceleratorem i Dużym Przedsiębiorcą oraz do 222 tys. zł dla najciekawszych start-upów z potencjałem na skalowalny model biznesowy. To również autorskie podejście „live due diligence” pozwalające na bieżącą weryfikację postępu startupów i efektywne podejmowanie decyzji o dokonywaniu kolejnych transzy inwestycji.

Duże przedsiębiorstwa zaangażowane w akcelerację

1.  Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo Sp. z o.o.
2.  Neuca SA
3.  Medicover Sp. z o.o.
4.  Mesko-Rol Sp. z o.o.
5.  Zakłady Mięsne Wierzejki J.M. Zdanowscy sp.j. 
6.  Zakłady Mięsne Olewnik-Bis Sp. z o.o.
7.  Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
8.  Balluff Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu

 

Dane kontaktowe

EXEA SMART SPACE
Ul. Włocławska 167
87 - 100 TORUŃ

Tomasz Mazuryk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: (56) 699 54 44

Terminy naborów przedsiębiorstw

I runda:
9.01.2017 r.  - 31.01.2017 r.

II runda:

17.05.2017 r.  - 14.06.2017 r.

1.       Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej planuje zrealizować Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) we współpracy z PKO BP, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed. MITEF Poland jest częścią globalnej organizacji afiliowanej przez Massachusetts Institute of Technology. Zaangażowanie kilku dużych przedsiębiorstw z różnych branż pozwala na realizację kilku ścieżek akceleracji, tj. Energia, Zdrowie, Sektor surowcowy oraz Fin-tech. Program akceleratora opiera się na sprawdzonym wzorcu akceleracji, który został wzbogacony o indywidualne podejście twórców polskiej wersji programu.