Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. to kluczowy element jednego z największych w Polsce, miejskiego ekosystemu wsparcia startupów. KPT zaprosiło do realizacji projektu Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach oraz EC Grupę – przedsięwzięcie spin-off krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Taki dobór partnerów pozwoli w pełni wykorzystać walory wybranej do akceleracji metodologii Living Lab, czyli „metody ko-kreacji, współtworzenia i projektowania produktów przy zaangażowaniu także użytkowników końcowych”.

Główne obszary poszukiwania rozwiązań / branże

  • Industrial IoT
  • Industry 4.0
  • Smart City

Miejsce akceleracji

Kraków

Harmonogram programu akceleracji

I runda
15 maja 2017 r. - 11 sierpnia 2017 r. 

II runda
6 listopada 2017 r.  – 9 lutego 2018 r.

Kluczowe cechy wyróżniające program akceleracji

Skupiamy się na rozwiązaniach dla przemysłu. Nasi partnerzy, ponad 10 dojrzałych, polskich firm produkcyjnych posiadających w Polsce swoje fabryki, magazyny, centra logistyczne zaoferowały wsparcie merytoryczne dla akcelerowanych startupów oraz zgłosiły gotowość do testowania i wdrażania rozwiązań. To pozwoli szybko uzyskać cenne insighty od użytkowników końcowych i referencje od solidnych firm. Dodatkowo w procesie akceleracji skupiamy się na procesie sprzedaży i budowaniu skutecznych kanałów dystrybucji. 

Duże przedsiębiorstwa zaangażowane w akcelerację

1.    Grupa EC Sp. z o.o. – duża grupa inżynierska z olbrzymim doświadczeniem w pracach badawczych i wdrażaniem nowych rozwiązań dla przemysłu.
2.    Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o. – idealne miejsce do testowania rozwiązań smart city z dużym dziennym ruchem osób, towarów, przeróżnymi wyzwaniami kontroli bezpieczeństwa, jakości usług, zarządzania kryzysowego itd.

Dane kontaktowe

Krakowski Park Technologiczny
ul. Podole 60
30-394 Kraków

Bartosz Józefowski – Koordynator Akceleratora
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.akow.pl ';document.getElementById('cloak604f8827b33e01aae88445b969723b2b').innerHTML += ''+addy_text604f8827b33e01aae88445b969723b2b+'<\/a>';
tel.: (12) 640 19 40

Terminy naborów przedsiębiorstw

I runda:
1 kwietnia 2017 r.

II runda:
20 września 2017 r.

1.       Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej planuje zrealizować Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) we współpracy z PKO BP, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed. MITEF Poland jest częścią globalnej organizacji afiliowanej przez Massachusetts Institute of Technology. Zaangażowanie kilku dużych przedsiębiorstw z różnych branż pozwala na realizację kilku ścieżek akceleracji, tj. Energia, Zdrowie, Sektor surowcowy oraz Fin-tech. Program akceleratora opiera się na sprawdzonym wzorcu akceleracji, który został wzbogacony o indywidualne podejście twórców polskiej wersji programu.